O nas


 

 

 

 

 

HFS (Hair Follicle Simulation)
Pod tą tajemniczą nazwą kryje się zabieg Hair Follicle Simulation (HFS), co oznacza procedurę polegającą na stworzeniu imitacji włosów na łysiejącym obszarze głowy. Technika została opatentowana przez izraelską firmę NPM, lidera makijażu permanentnego. W trakcie zabiegu skóra zostaje pokryta odpowiednio dobranym pigmentem, co nadaje naturalny efekt krótko przystrzyżonej męskiej fryzury.
Mikropigmentacja skóry głowy
Utrata włosów rodzi kompleksy u osób, dla których atrakcyjność wiąże się niekoniecznie z długimi, ale na pewno z gęstymi włosami. Ratunkiem dla nich może być jedna z najnowszych metod walki z łysieniem, czyli mikropigmentacja skóry głowy . Technika to patent izraelskiej firmy NPM, lidera makijażu permanentnego, a sam pomysł jest ideą światowej sławy mistrza mikropigmentacji, Moshe Alul.
To zabieg polegający na wprowadzeniu w naskórek specjalnych nieorganicznych pigmentów uzyskiwanych z minerałów. Ów zabieg ma na celu uzyskanie niezwykle naturalnego efektu krótko przystrzyżonej fryzury. Pigmenty nieorganiczne są neutralne dla ludzkiego organizmu, dzięki czemu praktycznie nie występuje ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych.


Warto zaznaczyć, iż nie jest to technika leczenia nadmiernego wypadania włosów, a jedynie metoda tuszowania łysiny. Zabieg stanowi kuszącą alternatywę dla osób, które próbowały już wszelkich sposobów na ukrycie przerzedzenia owłosienia na głowie, nie uzyskując zadowalających rezultatów, a jednocześnie nie chcą poddawać się transplantacji włosów.

Pacjent, który decyduje się na poddanie mikropigmentacji włosów, odbywa podczas konsultacji długą rozmowę ze specjalistą. W trakcie spotkania wyjaśniany jest przebieg procedury i jej działanie, odpowiedzi na wszelkie pytania, a także przedstawiane są zdjęcia osób, które przeszły zabieg. Po podjęciu decyzji ustalana jest linia włosów, czyli rysunek wstępny na powierzchni głowy pacjenta i dobierany jest odcień barwnika. Stosowane produkty to farmaceutyczne pigmenty NPM, zapewniające trwałość i estetyczny, naturalny odcień. Opierają się na bazie mineralnej, a także zawierają glicerynę.
W celu wykluczenia alergii oraz dobrania odpowiedniego koloru procedurę poprzedza wykonanie testu pigmentu na małej powierzchni skóry. Właściwa część zabiegu HFS polega na podskórnym wprowadzeniu pigmentu i jest wykonywana z użyciem klasycznej pojedynczej igły lub innowacyjnego rollera podłączonego do urządzenia Oron 57. Skóra pokrywająca powierzchnię głowy nabiera ciemniejszej, indywidualnie dopasowanej barwy, dzięki czemu uzyskuje się efekt zagęszczenia włosów.

 

 

 

Zapraszamy do celebracji piękna i harmonii.

 

Podaruj sobie chwilę przyjemności...